Bashke

Mexhiti i reagon Osmanit: I pengon VV-ja, por jo ardhja e Sergej Lavrovit

Lideri i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti në aktivitetin e LEN-it ka folur edhe për intervistën e ministrit të Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në TV21.

Ai tha se Osmanit i pengon ardhja e Vetëvendosjes në Maqedoninë e Veriut, por jo edhe ardhja e ministrit të Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergej Lavrov.

“Para se të filloj me fjalimin, patjetër e kam të ndalem, sepse mbrëmë në televizionet tona ma kthye ndjenjën e dikurshme të viteve të ’90-ta të Tanjug”-ut të RTS-së ku Bujar Osmanit dhe ministrave shqipfolës ju pengon shumë ardhja dhe aktivizimi i Vetëvendosjes ose Albin Kurtit, por nuk i pengon që pas luftës së Ukrainës Europën ta shkel nëpërmjet Maqedonisë së Veriut zotëri Sergej Lavrov dhe nikoqiri i tij të jenë Bujari dhe qeveritarët tanë”, tha Mexhiti, transmeton TV21.

https://www.facebook.com/watch/?v=3741942112700512

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë