Bashke

Milani, Interi dhe Juventusi duan të ulin numrin e ekipeve të Serie A

Sipas agjencisë së lajmeve “ANSA”, skuadrat e Juventusit, Milanit dhe Interit janë duke shtyrë përpara idenë e tyre për të reduktuar numrin e ekipeve pjesëmarrëse në Serie A nga 20 në 18.

Ka pasur tashmë sugjerime gjatë ditëve të fundit se ‘treshja e madhe’ do të bashkoheshin për të çuar përpara këtë plan, i cili fillimisht ishte propozuar nga presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina.

“ANSA” pretendon se është mbajtur një takim mes zyrtarëve të Juventusit, Milanit dhe Interit së bashku me krerët e Federatës, për të punuar mbi këtë ide. Prezent në këtë takim ishin shefi i Interit, Bepe Marotta, drejtori gjeneral i Juventusit, Maurizio Skanavino dhe drejtori Françesko Kalvo, ndërsa nga Milani përmes një videolidhje u kyç edhe presidenti Paolo Skaroni. Këtë ide me parë e ka hedhur edhe presidenti i Lacios, Klaudio Lotito.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë