Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me diell. Pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje lokale të shiut, të përcjella me bubullima. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare, vende vende e përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 21 deri në 28 gradë.

Në Shkup paradite me vranësira të ndryshueshme dhe me diell. Pasdite vranësirat do të rriten, ndërsa kah fundi i ditës do të ketë kushte për reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë