Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe më ngrohtë, me reshje të përkohshme të shiut, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit ku reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme. Do të fryjë dhe erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor (mbi 60 km/h). Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 18 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë më vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 13 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë