Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i ftohtë me reshje kryesisht bore. Reshjet do të jenë më të shumta sidomos në pjesët perëndimore. Në male do të formohet një mbulesë e konsiderueshme bore (mbi 30 cm), ndërsa në zonat më të ulëta nga 3 deri në 10 cm. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu, sidomos përgjatë luginës së Vardarit. Temperaturat do të sillen nga -3 deri në 8 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira dhe ftohtë me reshje bore. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperatura minimale 1 do të jetë dhe ajo maksimale gradë 2.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë