Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Në pjesët perëndimore të vendit moti do të jetë kryesisht me diell dhe i qetë. Në pjesët jugore me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare, do të fryjë dhe erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 13 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 10 gradë Celsiusë. 

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë