Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me vranësira të ndryshueshme. Pasdite dhe në mbrëmje në më shumë vende moti do të jetë jo-stabil me reshje të përkohshme të shiut të përcjella me bubullima. Do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi jugor (mbi 70 km/h). Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 18 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite dhe në orët e mbrëmjes me reshje shiu. Në disa pjesë të luginës reshjet do të jenë më të dendura dhe të përcjella me bubullima. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë. 

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë