Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot paradite me vranësira të ndryshueshme, në pjesët veriperëndimore me kushte për reshje lokale të shiut. Gjatë ditës me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë mesatare, vende vende e përforcuar nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ajo maksimale do të arrij prej 17 deri në 26 gradë. 

Në Shkup moti paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë