Bashke

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian

Nora Gjakova e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos në kategorinë deri në 57 kilogramë, i cili po mbahet në Montpelliere të Francës.

Krasniqi në luftën për vendin e tretë fitoi ndaj xhudistes gjermane, Seija Ballhaus.

Nora në xhiron e parë ishte e lirë, në xhiron e dytë ajo mposhti me tri dënime për Ippon, polaken Arleta Podolak.

Në çerekfinale Nora humbi me Wazaari në vazhdime, nga garuesja gjermane, Pauline Starke.

Pas asaj ndeshje Nora u kualifikua të ndeshej në repasazh, ku kundërshtarja nga Izraeli Timna Nelson Levy nuk u paraqit në tatami dhe Gjakova fitoj me Ippon.

 

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë