Bashke

Opozita në Tiranë sërish përballë Bashkisë, Policia e Shtetit me plan masash

Mbështetësit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, së bashku me opozitën e Rithemelimit do të zhvillojnë sot protestën e radhës përpara Bashkisë së Tiranës.

Manifestimi do të nisë në orën 11:00 dhe pritet të kërkohet sërish dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj në lidhje me çështjen e drejtorëve të arrestuar apo për inceneratorët.

Duke qenë së në protestat e mëparshme janë shënuar momente përplasje me efektivët dhe hedhje bombash molotiv, policia e shtetit ka marrë një plan masash, teksa iu bën thirrje organizatorëve për ruajtjen e qetësisë.

Mes masave të policisë parashikohet dhe pezullimi i përkohshëm i qarkullimit të mjeteve pranë qendrës së qytetit.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë