Bashke

Qytetarët e bëjnë “për pesë pare” Sadulla Durakun

Dje ishte ditë e shënuar e historisë kombëtare shqiptare, Dita që shënon Lidhjen e Prizrenit.

Mes shumë politikanësh e veprimtarësh shoqërorë, edhe kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti shkruajti status urimi.

Ajo që ra në sy ishte komenti i Sadulla Durakut, ish-bashkëpartiakut të Izet Mexhitit, i cili në opinion njihet për poste të panumërta e funksione qeveritare, por nuk shquhet as për nga qëndrimet e tij politike, as për paraqitjet publike, përpos gafave të rënda. E duket se komenti në statusin e Mexhitit u kthye në gafën e rradhës, duke qenë se teksti ishte i pakuptimtë dhe me shumë gabime drejtshkrimore.

Gjithsesi, siç duket Izet Mexhiti e ka injoruar këtë koment, por këtë nuk e kanë bërë qytetarët, të cilët në numër të madh në mënyrat më kreative kishin ironizuar e kritikuar Sadulla Durakun, duke ia përkujtuar disa nga gafat e tij në të kaluarën.

Mbetet të shihet nëse komentimi nëpër facebook statuse do të jetë njëri nga hapat e paralajmëruara të Frontit Evropian në ‘betejën’ e tyre për të qenë në qeveri. Nëse gjykojmë nga opsesioni me rrjetet sociale i Artan Grubit, njeriut që është më përgjegjësi për komprometimin e BDI-së dhe strategjive të komunikimit të cilat u treguan katastrofale, atëherë nuk është për t’u çuditur nëse shumë shpejtë edhe eksponentë të tjerë të lartë të BDI-së fillojnë të merren me komentime nëpër rrjete sociale.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë