Bashke

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra në Shqipëri

Tërmet me një intensitet  prej III ballë sipas Shkallës  Makrosizmike Evropiane është ndjerë mbrëmë në ora 23 e 37 minuta në pjesën jugperëndimore të vendit, në Dibër dhe rrethinë, njoftoi Observatori Sizmologjik në Fakultetin Matematiko-Natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë  127 kilometra në jugperëndim të Shkupit, në Republikën e Shqipërisë fqinje, me magnitudë lokale Rihter   ML3.2.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë