Bashke

Shqipëria sot luan një nga dy “finalet” për t’u kualifikuar në Euro 2024

Shqipëria sot nga ora 18:00 do të ndeshet me Moldavinë në njërën nga dy “finalet” e mbetura në kuadër të kualifikimeve të “Euro 2024”.

Kuqezinjve iu duhet vetëm një pikë nga ky takim në mënyrë që të kualifikohet në Kampionat Evropian për herë të dytë në histori të kombëtares, njofton Klankosova.tv.

Aktualisht, Shqipëria gjendet në vendin e parë me 13 pikë, Çekia në pozitën e dytë me 11 pikë, Polonia në vendin e tretë me 10, Moldavia në vendin e katër me nëntë pikë dhe Ishujt Faroe në vendin e fundit me vetëm një pikë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë