Bashke

Taravari: Çfarë Fronti Evropian?! Bujar Osmani e solli Lavrovin në Shkup!

Kandidati për president i koalicionit opozitar VLEN, Arben Taravari në emisionin Click Plus të TV21 ka fajësuar Bujar Osmanin si më meritori që solli ministrin e Jashtëm të Rusisë, Lavrov në një shtet të Evropës, në Maqedoninë e Veriut, shkruan 3-shi.net

”Bujari si udhëheqës i OSBE-së, e solli për herë të parë ministrin e Jashtëm rus Llavrovin në një shtet të Evropës”

Me këtë sipas Taravarit, BDI e ka dëshmuar ndikimin e tyre rus në vendin tonë dhe jo ashtu siç pretendojnë të paraqiten si Front Evropian.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë