Bashke

Taravari: Si President, do të të mbroj demokracinë konsensuale, lirinë e shprehjes dhe shtetin e së drejtës

Kandidati për president nga radhët e VLEN Arben Taravari, në programin e tij thekson qartazi se do të angazhohet për Maqedoninë e Veriut të ketë sistem të demokracisë konsensuale, ku do të theksohet qartazi liria e shprehjes dhe shteti i së drejtës.

“Maqedonia e Veriut demokraci konsensuale – Si President i Republikës, premtoj se do të të mbroj demokracinë konsensuale, lirinë e shprehjes dhe shtetin e së drejtës në të gjitha situatat.” – marrë nga programi politik i kandidatit për President Arben Taravari www.arbentaravari.mk.

https://www.facebook.com/arbentaravari.mk/posts/pfbid02EvQHMrMW8QkGj9HrW3RB1BabxgyEsisykMgzKVCv6R1BN98ZAYyFAvagqVQcZA1Yl

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë