Bashke

VLEN: BDI ka filluar të fshehë gjurmët, po përgatitet për opozitë!

VLEN: BDI ka filluar të fshehë gjurmët, po përgatitet për opozitë!

Deklarata e plotë:

Tërheqja nga krimi nuk do ju amnestojë nga përgjegjësia!
Lajmi se Drin Ahmeti, nipi i Ali Ahmeti do të tërhiqet nga funksioni udhëheqës i SORAVISË, deri në fund të vitit është njëri nga treguesit se BDI po përgatitet për në opozitë. E me këtë përpiqet ti ikë edhe përgjegjësisë për krimet që kanë bërë familjarët e liderit të BDI-së.

Por tërheqja nga bordi udhëheqës i SORAVIA-së, nuk mund të mbulojë gjurmën e nipit të Ali Ahmetit i cili në moshë 25 vjeçari u bë me kapital prej 35 milionë euro. A nga ana tjetër, studentët shqiptarë, mjekët, policët, arkitektët, për çdo ditë mbushin autobusët plotë për të ikur në mërgim, pasi këtu nuk mund të sigurojnë egzistencën e tyre.

Ky veprim i Drin Ahmetit, nxjerr në pah edhe një fakt tjetër, se ndoshta Drini, nuk është direkt pronar i SORAVIA-s, por xhaxhau i tij, Aliu, i cili pasurinë e tij përpiqet ta fshehë tek famiëljarët e tij.

Ose po nxit edhe pyetjen, a mos vallë Drin Ahmeti e din se pasi xhaxhai i tij më nuk do të jetë në pushtet, ai e humb aftësinë për të qenë biznesmen, për të menaxhuar me miliona, se mund të shkojë edhe në burg për pasurim joligjor, e në këtë mënyrë tenton të fsheh paaftësinë dhe krimin e shkaktuar nga familja Ahmeti?

Opinioni po ashtu është kurioz të dijë, a do të tërhiqen nga pozitat udhëheqëse edhe djali, vajza e dhëndri i Ali Ahmetit, nga kompanitë të cilat po ashtu qarkullojnë miliona euro në vit, përmes tenderëve të fituara nga kompanitë shtetërore?

Megjithatë, gjithçka është e qartë! Familja e Liderit të BDI-së, Ali Ahmeti aq shumë thellë ka hyrë në krim, saqë e kanë humbur kontrollin e nuk dinë si ta mbulojnë. E në çdo tentim për ta mbuluar u del në pah edhe një skandal i ri!
Por e mira është që 8 maji është shumë afër! E institucionet do të udhëhiqen nga njerëz që ja VLEN!

Pas, 8 majit, VLEN do të vendos në funksion të gjitha institucionet që e kanë për detyrë të zbardhin krimin dhe korrupsionin.
Më 9 maj, do të fillojë përgjegjësia ndërsa do të jepni llogari për të gjitha krimet dhe aferat korruptive, përmes të cilave pasuruat xhepat e familjevet tuaja, ndërsa i varfëruat dhe zhytët në mjerim shqiptarët./ thotë Astrit Ilazi nga VLEN

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë