Bashke

VLEN: Filluan fitoret ende pa filluar zgjedhjet

Ende pa filluar zgjedhjet filluan fitoret e opozitës. Kështu shprehen nga Lidhja Europiane për Ndryshim, pasi dje në seancë parlamentare, Abdush Demiri si kandidat i opozitës u zgjodh anëtari i shtatë në Komisionin shtetëror Zgjedhor, përcjell TV21. Blerim Sejdiu nga koalicioni VLEN, thotë se kjo fitore u arrit me presion të qytetarëve dhe partnerëve ndërkombëtar si SHBA dhe BE. Thekson se për Demirin nuk kanë votuar vetëm pesë deputetë të Selës dhe dy të Levicës.

“Fitoret e opozitës filluan akoma pa ardhur zgjedhjet. Falë presionit të madh të koalicionit VLEN dhe qytetarëve, por edhe presionit të vazhdueshëm ndaj Qeverisë nga partnerët ndërkombëtar SHBA dhe BE, pushteti hibrid i BDI-së dhe LSDM-së, e humbi betejën për kontrollin e plotë të KSHZ-së dhe manipulimin eventual të zgjedhjeve.  Por, opinioni duhet ta dijë se për anëtarin shqiptar në KSHZ, nuk votuan vetëm pesë deputetët e Ziadin Selës dhe dy të partisë “E Majta” të Apasievit”, tha Blerim Sejdiu – VLEN.

https://www.facebook.com/watch/?v=1108252257074472

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë