Bashke

5 ligjet më të famshme në botë

Mbaj shënime se janë ligje jo nga ato që i gjen në shkruara në Kushtetuta.

Ligji Murphy

Sa më shumë të kesh frikë se diçka do të ndodhë, aq më shumë gjasa ka të ndodhë.

Ligji Kidlin

Nëse e shkruan mirë një problem, qartësisht dhe konkretisht, e ke zgjidhur gjysmën e tij.

Ligji Gilbert

Kur merr përsipër një detyrë është totalisht përgjegjësia jote të gjesh mënyrat më të mirë për të arritur rezultatin maksimal.

Ligji Wilson

Nëse bën prioritet inteligjencën dhe njohuritë, paratë do të vijnë vetë.

Ligji Falkland

Nëse s`të duhet të marrësh një vendim për diçka, atëherë mos vendos asgjë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë