Bashke

Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

Lideri i Lëvizjes Demokratike, njëherit edhe bartës liste në njësinë numër një, Izet Mexhiti, merr pjesë në Tubimin Madhështor me bashkëkombas në Berlin të Gjermanisë.

Mexhiti nga ky tubim mërgimtarëve u drejtua me fjalët ngazëllyese duke u dhënë sihariqin e fitores më 8 Maj si dhe vlerën e votës së mërgatës që din të dënoj regjimet dhe ata që urrejnë Kurtin dhe Kosovën.

“Lëvizjet e para kryengritëse e politike kanë nisur nga mërgata, si për mposhtjen e Jugosllavisë e për Pavarsinë e Kosovës e po kjo mërgatë do ta dënoj BDI-në që kundërshton Kosovën dhe koketon me Vuçiç”.

 

Ai po ashtu ka shtuar se tani është momenti historik për ndryshime në skenën politike shqiptare pas disa dekadash, me opozitën e bashkuar dhe Vetëvendosjen.

 

Në këtë tubim të pranishëm ishin një numër i konsiderueshëm i mërgimtarëve, si dhe përfaqësuesit e VLEN së bashku me kandidatin për president, Arben Taravarin, të cilët para mërgimtarëve paraqitën idenë dhe vlerën e NDRYSHIMIT që priten të ndodhin në zgjedhjet presidenciale dhe ato parlamentare.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë