Bashke

Artan Grubi heq dorë nga Bujar Osmani, flet për kandidatin që do të mbështesin në raundin e dytë

Zv/kryeministri Artan Grubi, duket se ka hequr dorë dhe përjashton çdo mundësi që kandidati i “Frontit Europian”, Bujar Osmani të kalojë në rrethinë e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Andaj ai, ka filluar të flas për atë se cili do të ishte kushti i tyre për të mbështetur njërin nga dy kandidatët që do të kalojnë në raundin e dytë.

“Kërkojmë që Presidenti të zgjidhet në Kuvend me shumicë prej 2/3 plus me shumicë Badenteri, që do të siguronte edhe konsensusin shoqëror, që mund të keqpërdoret nga LSDM dhe VMRO DPMNE bashkë dhe t`i mbivotojnë bashkësitë tjera, për shkak se bashkë kanë 80 deputetë dhe për këtë shkak që të përmbushet edhe vullneti i komuniteteve tjera, imponojmë zgjidhje me shumicën e Badenterit”, tha Grubi.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë