Bashke

Besim Nebiu: Vjedhja e votave dënohet me 10 vite burg

Analisti politik Besim Nebiu, ka bërë thirrje deri tek qytetarët që të mos vjedhin vota dhe të bëjnë parregullsi ditën e zgjedhjeve, për shkak se dënimi shkon deri në 10 vite burg.
Ai ka deklaruar se nga viti 2017 ka patur 5 cikle zgjedhore dhe 24 të akuzuar për parregullsi zgjedhore.

“22 prej tyre janë shpallur të fajshëm, vetëm dy janë liruar. Çfarë tregon kjo? Edhe në një sistem juridik i cili është i partizuar, veprat penale të lidhura me parregullsi, dënohen në masë shumë të madhe”, ka deklaruar për Lajm, analisti Besim Nebiu.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë