Bashke

Shkëndija, Struga apo Shkupi? 3 ekipe shqiptare në garë për titullin kampion në Maqedoni

Si asnjëherë më parë 3 klube shqiptare janë në garë për titullin kampion në Ligën e parë të futbollit të Maqedonisë, përcjell TV21. Kur kanë mbetur edhe 3 ndeshje deri në fund të kampionatit, 3 klubet Shkëndija, Shkupi dhe Struga ndajnë vendin e parë me nga 58 pikë në tabelën e klasifikimit.

Garën e bën akoma më interesante fakti se në tre ndeshjet e mbetura secila prej 3 ekipeve përballet me njëra tjetrën.

Nesër e shtunë në stadiumin e Çairit përballen Shkupi-Shkëndija, ndeshje e cila vlerësohet sikur finale. Por më 12 maj në Tetovë Shkëndija e pret Strugën, ndërsa në javën e fundit të kampionatit më 19 maj, përballen Struga dhe Shkupi.

Suksesi i ekipeve shqiptare nuk mbaron me kaq. Në sezonin e ardhshëm në ligën e parë ngjitet edhe Besa e Dobërdollit, me çka nëse Voska Sport siguron mbijetesën, atëherë do të kemi 6 ekipe shqiptare në elitën e futbollit, që i bie gjysma e ekipeve të ligës së parë të jenë ekipe shqiptare./tv21.tv

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë