Bashke

Bilanc tragjik, rreth 33 mijë palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Gaza

Numri i të vdekurve nga lufta e Izraelit në Gaza ka shkuar në 32,705, tha ministria e shëndetësisë në një deklaratë, duke shtuar se 75,190 njerëz kanë mbetur të  plagosur që nga 7 tetori.

Ndërkohë sipas të dhënave, 82 persona janë vrarë dhe 98 janë plagosur në 24 orët e fundit. Ushtria izraelite filloi sulmet ajrore në pjesën lindore të Khan Yunis ndërsa bombardimet shënjestruan al-Mugraqa, një qytet në veri të qytetit.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë