Bashke

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Gjatë 12-18 muajve të fundit, emri i talentit Estevao Willian është shfaqur së bashku me disa nga klubet më të mëdha në Evropë. Barcelona, ​​Chelsea dhe Paris Saint-Germain janë vetëm disa klubet të lidhura me lojtarin e Palmeiras, i cili konsiderohet në Brazil si një nga talentet më të ndritur në të gjithë botën.

Estevao mendohet të jetë ylli i ardhshëm i madh nga Amerika e Jugut, duke ndjekur hapat e bashkëlojtarit aktual Endrick Felipe, i cili më në fund do të bëjë lëvizjen e tij te Real Madridi në verë.

Barcelona po vazhdon të monitorojë situatën e tij, por ata mund të përfundojnë duke humbur nënshkrimin e tij.

Sipas Mundo Deportivo, kjo vjen për shkak se Chelsea po përgatitet të bëjë një ofertë prej 55 milionë euro për të nënshkruar me sulmuesin 17-vjeçar.

Vitin e kaluar, Estevao pranoi se ëndrra e tij është të luajë për Barcelonën, megjithëse nuk është e sigurt që ai do të përfundojë në Kataluni.

Ata kanë ftohur interesin e tyre në muajt e fundit për shkak të ringjalljes së Lamine Yamal, dhe me nxehjen e Chelsea, adoleshenti duket se po largohet.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë