Bashke

Mexhiti: Nuk e di çfarë do mbetet prej Frontit Evropian pas zgjedhjeve, disa që tani kanë ikur!

Gjatë konferencës për media, krerët e VLEN-it, u pyetën se çfarë reagimi presi nga Fronti Evropian brenda dhe jashtë kuvendit, ditën e votimit të Qeverisë, nëse eventualisht mund të ketë eskalim të situatës, Mexhiti tha se fillimisht nuk e di se çfarë do të mbetet nga Fronti pas zgjedhjeve, përcjell SHENJA.
“Ende pa shkuar të takohemi ne me Mickoskin disa individë të Frontit Evropian i kanë ikur Aliut dhe janë në komunikim të përditshëm me Mickoskin. Disa eksponentë e kanë thënë edhe publikisht, siç është zoti Thaçi, komunitetet e vogla, kështu që nuk di çfarë do mbetet prej Frontit”, tha Mexhiti.
Ai shtoi se ajo pjesë e Frontit që do të mbetet, i dëshirojnë ta luajnë rolin e opozitës konstruktive.


“Por duke e parë se cili do të jetë grupi parlamentare, në moshë të shtyrë, të ngarkuar me skandale korruptive mendoj që nuk e meritojnë dhe nuk do të dinë ta luajnë as rolin e opozitës”, shtoi më tej Mexhiti.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë