Bashke

Derbi mes Liverpoolit dhe Arsenalit, formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 18:30 stadiumi “Anfield Road” do të jetë nikoqir i derbit anglez mes Liverpoolit dhe Arsenalit, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 18 të Premier Ligës.

Një pikë e ndan Liverpoolin nga Arsenali, andaj pritet të jetë një ndeshje tejet e zjarrtë, me të dy skuadrat që qëllimin e kanë titullin e Premier Ligës, raporton KosovaPress.

Në xhiron e fundit të zhvilluar në kampionatin anglez, Liverpooli barazoi pa gola 0:0 me Manchester United, kurse Arsenali e mposhti 2:0 Brightonin.

Sonte me fillim nga ora 18:30 stadiumi “Anfield Road” do të jetë nikoqir i derbit anglez mes Liverpoolit dhe Arsenalit, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 18 të Premier Ligës.

Një pikë e ndan Liverpoolin nga Arsenali, andaj pritet të jetë një ndeshje tejet e zjarrtë, me të dy skuadrat që qëllimin e kanë titullin e Premier Ligës, raporton KosovaPress.

Në xhiron e fundit të zhvilluar në kampionatin anglez, Liverpooli barazoi pa gola 0:0 me Manchester United, kurse Arsenali e mposhti 2:0 Brightonin.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Liverpoolin nuk do të paraqiten Bajcetic, Jota, Mac Allister, Matip, Robertson dhe Thiago, kurse te Arsenali mungojnë Parte, Timber, Tomiyasu, Vieira, Jorginho dhe Elneny.

Formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas; Endo, Szoboszlai, Jones; Salah, Gakpo, Diaz

Arsenal (4-3-3): David Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Odegaard, Rice, Havertz; Saka, Gabriel Jesús, Martinelli

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë