Bashke

Fakte interesante rreth platformës Snapchat

Snapchat është bërë një nga platformat më të njohura të mediave sociale vitet e fundit, duke mahnitur audiencat e të gjitha moshave me veçoritë e tij unike dhe përmbajtjen e mesazheve që zhdukeshin.

Këtu keni disa fakte interesante rreth platformës snapchat:

Snapchat, i lançuar në vitin 2011, ka mbi 280 milionë përdorues të përditshëm dhe përmban përmbajtje të mesazheve që zhduken, filtra argëtues, duke e bërë atë një platformë popullore të mediave sociale.

Me bazën e tij të larmishme të përdoruesve dhe evolucionin e vazhdueshëm, Snapchat mbetet në krye të inovacionit të mediave sociale, duke ofruar mënyra unike për t’u lidhur dhe ndarë momentet me miqtë.

I themeluar nga Evan Spiegel, Bobby Murphy dhe Reggie Brown, Snapchat bëri debutimin e tij në shtator që atëherë, në vitin 2011, ai është bërë një nga platformat kryesore të mediave sociale në mbarë botën.

Aplikacioni fillimisht u quajt “Picaboo”.

Para se të riemërohej si Snapchat, aplikacioni njihej si “Picaboo”. Themeluesit vendosën të ndryshojnë emrin për të pasqyruar më mirë fokusin e platformës në ndarjen e momenteve spontane.

Me një bazë masive përdoruesish, Snapchat ka çimentuar vendin e tij si një nga platformat më të njohura të mediave sociale. Përdoruesit angazhohen me aplikacionin çdo ditë, duke ndarë foto, video dhe histori.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë