Bashke

Ismajli ndër më të vlerësuarit, Empoli ndal Juven, “asist” Interit

Empoli ndal Juventusin në “Allianz Stadium” dhe i jep një asist Interit në garën për titullin kampion. Skuadra toskane, e ndihmuar nga ndëshkimi i sulmuesit bardhezi Milik me karton të kuq që në fillim të pjesës së parë, arriti të merrte një pikë në këtë transfertë të vështirë (1-1).

Në fillim shënuan vendësit me Vlahovicin, por toskanët u kundërpërgjigjën Baldanzin 20 minuta më vonë, për rezultatin përfundimtar 1-1.

Ardian Ismajli luajti titullar në këtë ndeshje, duke qenë ndër më të vlerësuarit në skuadrën e tij (nota 7.4), ndërsa portier Berisha dhe sulmuesi Shpendi qëndruan gjatë gjithë kohës në stol.

Juventus-Empoli 1-1

Juventusi në epërsi ndaj Empolit, pavarësisht sluajti në inferioritet numerik për shkak të ndëshkimit të polakut Milik me karton të kuq që në minutën e 18-të.

Pas pasi nisi pjesa e dytë, më konkretisht në minutën e 59-të, Vlahovic shfrytëzoi një top të mbetur në zonën e portierit në zhvillimet një këndoreje duke zhbllokuar rezultatin, 1-0.

Barazohet sfida në “Allianz Stadium”. Baldanzi godet bukur dhe me shumë saktësi nga jashtë zonës, me topin që tundi rrjetën në cepin e portës, në krahun e majtë të portierit, 1-1.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë