Bashke

Izet Mexhiti: Ky bashkim nuk prishet për numra dhe emra, kauza e ndryshimit është shumë më e madhe!

 

 

Në edicionin e lajmeve qëndrore në TV Alsat M, kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti mes tjerash tha:

“Kësaj radhe ne jemi bashkuar në Lidhjen Evropiane për Ndryshim, bashkërisht me Aleancën për Shqiptarët dhe Vetëvendosjen për parime, pra parimet janë ata të cilat na bashkojnë, kemi bërë shtyllat e programit me të cilat do të dalim para qytetarëve dhe dua të dërgoj një porosi të fuqishme deri tek shqiptarët dhe përkrahësit tonë, se gjithë kjo energji pozitive që kërkon ndryshim assesi nuk mund të prishet për një numër ose për një emër apo për një ngjyrë partiake. Kjo kauzë është shumë më e madhe se kush sa deputet do të ketë dhe se kush do të jetë deputet”, ka thënë Mexhiti.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë