Bashke

Kjo është katërshja e kandidatëve për deputetë të VLEN-it në zonën 1

Koalicioni opozitar VLEN ka finalizuar listat për deputetë në njësinë e parë zgjedhore.

Siç mëson INA, pas bartësit që është kryetari i LD-së, Izet Mexhiti, në vend të dytë radhitet ish-ministri i shëndetësisë, Bekim Sali nga Alternativa, e treta në listë është Feride Haxhiu, biologe e diplomuar dhe aktiviste qytetare që kandidate e përkrahur nga aktivi politik i LD-ASH dhe në vendin e katër Zekirja Tahiri, specialist i stomatologjisë nga ASH.

1.Izet Mexhiti
2.Bekim Sali
3.Feride Haxhiu
4.Zekirja Tahiri

Pas tyre vijojnë edhe emra tjerë të propozuar nga katër partitë dhe VV në kuadër të VLEN.(INA)

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë