Bashke

Pesëshja e kandidatëve për deputetë të VLEN-it në njësinë 2

Koalicioni opozitar VLEN ka finalizuar listat për deputetë edhe në njësinë e dytë zgjedhore.

Siç mëson INA, pas bartësit që është kryetari i Alternativës, në vend të dytë radhitet Rijad Shaqiri nga ASH, Merita Koxhaxhiku nga LD, në vendin e katërt Safije Sadiku nga Alternativa dhe në vendin e pestë Astrit Iseni nga LD.

1. Afrim Gashi AAA
2. Rijad Shaqiri ASH
3. Merita Koxhaxhiku LD
4. Sadije Sadiku AAA
5. Astrit Iseni LD

Pas tyre vijojnë edhe emra tjerë të propozuar nga katër partitë dhe VV në kuadër të VLEN.(INA)

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë