Bashke

Kosova mposht Izraelin

Në një fushë krejt baltë, kombëtarja e Kosovës e ka mposhtur kombëtaren izraelite me rezultat 1-0.

Golin e vetëm të ndeshjes e ka shënuar Milot Rashica në minutën ’41.

Ndeshja Kosova-Izraeli u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe është e vlefshme për kualifikimet për kampionatin EURO 2024.

Kosova dhe Izraeli janë pjesë e Grupit I.

Pas kësaj fitore, Kosova ka mbledhur 10 pikë dhe është në pozitën e parafundit.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë