Bashke

Kurti thotë se ka interesim të madh për ankandin e parë Solar të Kosovës

​Kryeministri Albin Kurti thotë se ka interesim të madh për ankandin e parë Solar të Kosovës

Kurti ka thënë se ankandi i parë Solar 100 MW, i Kosovës, ka tërhequr tashmë më shumë se 160 shprehje interesi deri më sot nga kompanitë kryesore evropiane, amerikane, aziatike dhe australiane.

Ai në platformën X u ka bërë thirrje të gjithë të interesuarve të bëhen pjesë e ankandit për t’u bërë pjesë e tranzicionit të Kosovës të energjisë së gjelbër.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë