Bashke

Lëvizja BESA: Kriminelët e BDI-së po zëvendësohen me kriminelët e Alisë

Lëvizja BESA ka reaguar ashpër lidhur me propozimin për drejtor të M-NAV, Hekuran Asani i cili sipas kësaj partie qenka nga Kërçova dhe fqinji i kreut të BDI-së Ali Ahmeti.

“Kriminelët e partisë po zëvendësohen me familjarët pretendent për kriminel më të mëdhenj. Kështu funksionin Ali Ahmeti dhe BDI viteve të fundit. Pas skandalit në M-NAV burimi i së cilit ishte tek zhvatja përmes nepotizmit partiak, krimi vazhdon në një nivel më lartë. Drejtori i ri i M-NAV po dilka se qenka nga Kërçova dhe rezultojë të jetë komshiu i Ali Ahmetit! Pasi i rehaton fëmijët e tij, nipërit e të tjerët, Alia që të ketë në kontroll çdo institucion, fillimisht vendosi njerëz të afërt nga fshati i tij dhe rrethina nëpër gjykata e prokurori, e tani edhe në M-NAV edhe një komshi! А ka kaq shumë vend Lista e Zezë e SHBA-së që të nxen të gjithë kriminelët e BDI-së dhe këtij pushteti!”, thuhet në komunikatën e Lëvizjes BESA.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë