Bashke

Mbappe: E di që një ditë do të largohem nga Europa, kështu funksionon futbolli

Kylian Mbappe nuk ka vendosur ende se ku do të luajë sezonin e ardhshëm, por po shikon një të ardhme në Arabinë Saudite soe në SHBA. Sulmuesi francez ka pozuar për revistën “GQ”, ku ka folur edhe për mënyrën e të parit të futbollit dhe çështje të tjera aktuale.

“Shumë lojtarë të mëdhenj, që kanë shënuar historinë e futbollit, u larguan na Europa verën e kaluar dhe ne po hyjmë në një epokë të re të këtij sporti. Është pjesë e ciklit të tij normal dhe e di që në një moment do të vijë edhe radha ime të largohem. Këto ndryshime nuk më shqetësojnë, thjesht planifikoj të vazhdoj karrierën time duke ndjekur rrugën që unë dua”, është shprehur sulmuesi francez.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë