Bashke

Mexhiti: Nëse s’bëhen pjesë e opozitës, ASH-ja shkon dëm si subjekt! (VIDEO)

Kreu i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti thotë se elektorati i Aleancës për Shqiptarët është opozitar dhe se ASH-ja duhet ta kuptojë këtë dhe të bëhet pjesë e opozitës shqiptare, shkruan TV21. Mexhiti thotë se ASH hyri në Qeveri me pretekstin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese, ndërsa në resorin që drejtojnë ata, Mexhiti thotë se u bënë ndryshimet e Kodit Penal.

“Mendoj se do të dinë ta dëgjojnë elektoratin dhe strukturat e tyre, përndryshe do të shkojnë dëm si subjekt për shkak se preteksti i fundit ishte që kanë hyrë në Qeveri për t’i bërë ndryshimet kushtetuese dhe nuk po ndodhin ndryshimet kushtetuese, por në resorin e tij ndodh ndryshimi i Kodit Penal që ia fal veprat Nikolla Gruevski, Mijallkovit dhe krejt të tjerët”, tha Mexhiti./tv21.tv

https://www.facebook.com/watch/?v=145542218641720

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë