Bashke

Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 20m gradë

Moti sot paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe mjegull nëpër disa lugina. Pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje lokale të shiut.

Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi perëndimorë dhe veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 15 në 20 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe mjegull, ndërsa pasdite dhe në orët e mbrëmjes me reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior, Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë./alsat.mk

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë