Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, posaçërisht në pjesët veriperëndimore. Në viset malore reshjet do të kalojnë në reshje dëbore. Do të fryjë erë e dobët deri në të përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 13 deri n 19 gradë. 

Në Shkup moti do t jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje shiu. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë