Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me diell, ndërsa pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Gjatë ditës do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 7 deri në 15 gradë. 

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe periudha me diell. Do të fryjë dhe erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 13 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë