Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 29 gradë. 

Në Shkup moti do të jetë i ngrohtë dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në disa pjesë të luginës e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale di të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë