Bashke

Moti sot në mbarë vendin

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Pasdite, posaçërisht në pjesët perëndimore dhe veriore të vendit do të ketë reshje të përkohshme të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 27 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë