Bashke

NBA: Në Perëndim kryeson Minnesota e ndjekur nga Oklahoma

Shtatë fitore të skuadrave vendase dhe tre e atyre mysafire është epilogu i 10-të ndeshjeve të zhvilluara sot në kampionatin amerikan të basketbollit NBA. Skuadrat favorite kanë shënuar fitrore të sigurta ndërsa befasia e sotme është humbja kampionëve në fuqi Denver para tifozëve vendas nga Oklahoma me rezultatin 117-118. Pas kësaj fitoreje Oklahoma ngjitet në pozitën e dytë me 16 fitore e 8-të humbje.

Në transfertë sot fitore ka shënuar edhe Dallas në përballjen me Portlandin 131-120, fal Luka Donçqit i cili realizoi tripl double me 40 pikë, 12 kërcime e 10 asiste.

Lideri në renditjen e tabelës Minnesota – mundi ekipin Indiana me rezultat 127-109. Më efikas ishte Towns me 40 pikë 10 kërcime e 4 asiste. Minnesota vazhdon të kryeson Konferencën e Perëndimit me 19 fitore e 5 humbje.

Rezultatet e sotme

Milwaukee – Detroit 146- 114

Charlotte – Philadelphia 82-135

Cleveland – Atlanta 127-119

Miami – Chicago 118 – 116

Minnesota – Indiana 127-109

Golden State Warriors – Brooklyn 124-120

Denver – Oklahoma 117 – 118

Portland -Dallas 120 – 131

Sacramento – Utah Jazz 125-104

Los Angeles Clippers – Nju Jork 144 – 122

/KlanMacedonia/

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë