Bashke

Opsioni i ri i Apple që do të mbrojë të dhënat dhe paratë tuaja

Apple ka prezantuar një opsion të ri kundër vjedhjes së fjalëkalimeve. Opsioni i cili është bërë pas përditësimit të IOS do të bëjëtë mundur mbrojtjen e të dhënave dhe parave në rast të hakërimeve.

I quajtur ‘Stolen Device Protection’, kjo risi e Apple vjen pas një hetimi 1-vjeçar të gazetares së Ëall Street journal’ Joanna Stern, e cila hetoi vjedhjen e iphonëve në mbarë botën, që është në rritje.

Opsioni i ri i Apple që do të mbrojë të dhënat dhe paratë tuaja

 

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë