Bashke

Shpërthim me granatë në Mitrovicë të Veriut, dy të lënduar

Policia e Kosovës ka njoftuar se rreth mesnatës ka pasur shpërthim nga granata e dorës në Mitrovicë të Veriut ku kanë mbetur dy të plagosur.

Policia tha se njëri nga të plagosurit ka marrë lëndime më të rëndë por është jashtë rrezikut për jetën. Nga shpërthimi janë dëmtuar edhe rreth 5 makina.

“Rreth orës 23:50, dyshohet se ka shpërthyer një granatë dore te hoteli ‘Bisevac’ në Mitrovicë të Veriut. Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar 4-5 vetura dhe dy persona janë lënduar, njëri prej tyre ka lëndime më të rënda, por jashtë rrezikut për jetë.

Njësitet policore relevante janë në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin”, njofton policia.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë