Bashke

VIDEO / Atletik Bilbao në finalen e Kupës së Spanjës, sfidon Majorkën dhe Muriqi

Athletik Bilbao ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit ndaj Atletiko Madridit, kësaj radhe me rezultat 3-0. Edhe ndeshjen e parë e kishin fituar baskët në kryeqytet me rezultat 1-0, dhe kështu me rezultat të përgjithshëm 4-0 i është bashkuar Majorkas në finalen e madhe.

Vëllezërit Uiliams ishin të pandalshëm në pjesën e parë, duke asistuar njëri-tjetrin për dy gola. Fillimisht Niko Uilliams asistoi te Inaki Ëilliams që shënoi për 1-0 në minutën e 13-të. Pak pa u mbyllur pjesa e parë, Inaki kësaj radhe asistoi te Niko i cili shënoi për 2-0.

Në minutën e 62-të u shuan shpresat e kryeqytetasve, kur Gorka Guruzeta shënoi për 3-0. Në fund Atletik Bilbao festoi para shikuesve të vetë arritjen në finalen e madhe.

https://nvcplayer.crazyvidup.com/embed/4ro1AHcVE32kx?autoplay=1&htmlplayer=1

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë