Bashke

VIDEO/Befasia e sezonit në La Liga mposhtin me “manita” andaluzianët e Sevilja-s

Janë padyshim surpriza e këtij sezoni dhe po vazhdojnë të dhurojnë spektakël, në këtë edicon të kampionatit spanjoll të futbollit, La Liga, teksa kanë fituar me “manita”, ndaj Sevilja-s, duke i mundur këta të fundit, me rezultatin e thellë, 5-1.

Fitorja e vendasve mund të thuhet se u hipotekua, që në pjesën e parë të sfidës, pavarësisht se të parët e morën avantazhin “andaluzianët”, në minutën e 10’-të pas golit të spanjollit, Isak Romero. Menjëherë pas këtij goli erdhën 3 rrjeta të shpejta, me “bomberin” ukrainas, Artem Dovbik, që shënoi në minutat 13’, 15’ e 19’, për ta mbyllur fraksonin e parë në avantazh.

Me fillimin e pjesës së dytë, të kësaj sfide erdhi dhe goli i 4-t i përballjes, teksa pas një asistimi të Savio, një tjetër ukrainas gjen rrugën e rrjetës, me “fantazistin” Viktor Tsigankov, që çon topin në rrjetë, në minutën e 56’-të, ndërsa për të “vulosur” rezultatin e thellë, 5 me 1, mendoi “veterani” i kësaj skuadre, Kristian Stuani, në minutën e 89’-të të lojës.

https://nvcplayer.crazyvidup.com/embed/XUkkUqtl0kLzt?autoplay=1&htmlplayer=1

Falë këtij rezultati skuadra e Xhirona-s ngjitet në kuotën e 52 pikëve, duke “parakaluar” sërish “Galaktikët” e Real Madrid, me këta të fundit, që kanë vetëm 1 pikë më pak, por kanë avantazhin e një ndeshjeje më shumë. Në krahun tjetër, Sevilja po vazhdojnë krizën e tyre, teksa mbeten në kuotën e 16 pikëve, vetëm 1 pikë më shumë se “zona e ftohtë” e rënies nga kategoria.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë