Bashke

VLEN nuk ndalet, hapen shtabet zgjedhore në Likovë, Bogovinë dhe Studeniçan

Opozita shqiptare VLEN ka vazhduar me hapjen e shtabeve në mbarë territorin e Maqedonisë së Veriut.

Sonte, drejtuesit e VLEN-it, kanë qëndruar në Likovë, ku është bërë hapja e shtabit zgjedhor për zgjedhjet e 24 prillit dhe 8 majit.

Në Likovë qëndruan liderët e VLEN, Izet Mexhiti dhe Afrim Gashi. Ndërsa në Bogovinë u hap po ashtu shtabi zgjedhor partiak ku ishin të pranishëm Arben Taravari, Bilall Kasami, Bekim Qoku dhe përfaqësues tjerë partiak.

Po ashtu sonte do hapet shtabi partiak edhe në komunën e Studeniçanit.

Nga opozita shqiptare, pohojnë se fryma e fitores dhe ndryshimit ka prekur çdo cep të vendit tonë, dhe se ndryshimi është i pashmangshëm.(INA)

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë