Bashke

Kasami: Kemi ministra shqiptarë, por shqiptarët janë të diskriminuar si asnjëherë më parë

Lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në ClickPlus në TV21 ka folur për Qeverinë aktuale.

Tha se edhe pse gjysma e ministrave janë shqiptarë, shqiptarët vazhdojnë të jenë të diskriminuar. Si rast e ka përmendur ministrin e Arsimit, Jeton Shaqiri.

“Sot kemi gjysmën e ministrave në Qeveri shqiptarë, por sot shqiptarët ndjehen më të diskriminuar se kurrë. Sot edhe Ministritë të cilat udhëhiqen nga shqiptarët, i diskriminojnë shqiptarët. Ne kemi rastin tipik me ministrin e Arsimit. Është turp që ministri i arsimit është shqiptar, kur edhe më tutje nxënësit nuk kanë libra. Unë jam në Komunën e Tetovës dhe për vite me radhë alarmoj për këtë”, tha Kasami.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë