Bashke

Qoku: Bujari përpiqet të bëjë figurë në krah të Taravarit

Bekim Qoku, përfaqësuesi i VV-së në RMV, ka komentuar pamjet që shfaqën sot dy kandidatët presidencial Arben Taravarin e VLEN-it dhe Bujar Osmanin e BDI-së, krah njëri tjetrit në namazin e xhumasë, në një xhami të Gostivarit.

“Bujar Osmani përpiqet të bëjë figurë të mirë në krah të fisnikërisë së natyrshme të Arben Taravarit.
Ai do që të bëhet i mirë duke e ftuar mirësinë e Arben Taravarit.
Ai mendon se fiton pikë kur barazohet me Arben Taravarin.
Ai do të mbesë vetëm kopjac i sjelljes së Arbenit, sepse ai është kalitur dhe ngritur si politikan nën regjimin e Gruevskit dhe Mijallkovit.
Në fakt mirë bën, sepse më në fund e paska kuptuar që populli nuk i duron më kopjet e adhuruar të BDIstëve si presidenti dy herë i votuar prej tyre Gjogji Ivanov.
#ArbeniVLEN vs Bujari anti-Vlen”, ka shkruar Qoku.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë