Bashke

Izet Mexhiti mesazh votuesve në prag të zgjedhjeve të 8 majit

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti me mesazh drejtuar votuesve në prag të zgjedhjeve parlamentare të 8 majit.

Postimi i plotë:

I dashur votues,
Klani i kazinove dhe bixhozit është në panik. Ata e dinë se me shkuarjen e BDI-së në opozitë do të mbyllen kazinot dhe bastoret, e qytetarët do të shpëtojnë nga epidemia e bixhozit dhe korrupsionit politik.

Për këtë arsye edhe parimi i Badinterit po manipulohet nga klanet e nëntokës mbijetesa e të cilëve varet ekskluzivisht nga BDI-ja në pushtet. E kemi lexuar këtë skenar. E dijmë ku është burimi i kërcënimeve dhe mbjelljes së frikës në popullatë.

Qeveria e re do të ketë edhe shumicën shqiptare, edhe shumicën e Badinterit. Sepse as shumicën shqiptare, as shumicën e Badinterit nuk e përfaqëson klani i kazinove i fshehur pas partisë BDI. Rri rahat, voto shlire. Fundi po ju vjen. VOTO VLEN 6

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë